Balíčky pre chorých seniorov

Ošetrovateľské centrum a Zariadenie sociálnej starostlivosti Slnečný dom v Humennom v spolupráci s viac ako 20 spoločnosťami z celého Slovenska začali 26. októbra 2016 distribuovať prostredníctvom nemocníc, liečební, oddelení pre dlhodobo chorých, ale aj priamo do rodín 2500 „Senior boxov“ pre vážne a dlhodobo chorých pacientov.

Balíček obsahuje brožúru „Ako sa postarať o blízkeho“, vzdelávacie letáky, čajíky, mastičky, plienky, podložky, vitamíny.... Každý balíček, ktorý poputuje do rúk bezvládneho chorého, resp. jeho príbuzného, je v hodnote takmer 70 eur.

Obdarovanými sú občania, ktorí majú byť prepustení do domáceho prostredia vo fáze akútnej potreby pomoci, nasmerovania. Práve oni, ako aj ich blízki, však mnohokrát nemajú žiadne skúsenosti týkajúce sa základnej ošetrovateľskej starostlivosti a chýbajú im základné informácie o možnosti zabezpečenia rôznych pomôcok na zvýšenie mobility, komfortu či sebestačnosti (informácie o tom, čo je hradené zdravotnými poisťovňami...). Balíček im poskytne užitočné rady a produkty a pomôže im zbaviť sa pocitov bezmocnosti.

Autorkou myšlienky Senior boxov je PhDr. Zuzana Fabianová, riaditeľka Ošetrovateľského centra a ZSS Slnečný dom. Senior balíčky nazvala balíčkami ŽIVOTA, ktoré sú jednou z prvých fungujúcich inovácií pomoci bezvládnej starobe a chorobe. „Na Senior boxy sme nesmierne hrdí, lebo sa zrodili z vynikajúcej spolupráce, súčinnosti, výborných vzťahov, ktorá je dnes vzácna, lebo je to pôvodná slovenská idea, ktorá sa dočkala svojej realizácie, nekopírované, nenapodobňované, no hodné nadnárodnej inšpirácie , do detailov vymyslené a zrealizované, lebo vychádza zo života a je pre život, lebo znamená nádej v beznádeji, svetlo na konci tunela, v tých najťažších, slzavých chvíľach života, keď i ten najmúdrejší, najvzdelanejší človek pocíti pachuť bezmocnosti a bezradnosti, lebo jeho myseľ i odvaha sú ochromené nesmiernym strachom o svojho blízkeho.“

Partneri Senior balíčka - určite si zaslúžia obrovský potlesk:

Viac informácií o projekte "Senior boxy" nájdete na stránke www.seniorhelp.sk TU

Informáciu na vyžiadanie www.seniorhelp.sk poskytla PhDr. Zuzana Fabianová

 

Späť na aktuality Zobraziť staršie články
PARTNERI
  • Počet zobrazení: 1,435,664