Seniorfitpark pre lepšiu kondíciu

 Ako zostať čo najdlhšie v kondícii a sebestačný? Treba sa hýbať, stretávať sa s priateľmi, byť aktívni. Seniori v bratislavskom Ružinove takúto možnosť už majú.
Seniorfitpark nájdu seniori v kultúrno-komunitnom centre Zora v Trnávke. K dispozícii majú šesť strojov rôznej náročnosti na cvičenie, ktoré sú však upravené pre potreby starších ľudí. Otvorili ho spolu bratislavský primátor Milan Ftáčnik a starosta Ružinova Dušan Pekár, aby sa seniorom lepšie prekonával strach z nového pohybu, zaspieval im Zdeno Sychra s nestarnúcou Norou Blahovou, vypočuli si kráse prednesenú báseň.
Budova kultúrno-komunitného centra Zora po minulé roky chátrala, jej súčasnú rekonštrukciu zaplatilo mesto. Záujemcovia, predovšetkým seniori, tu okrem fitparku nájdu aj čajovňu, pripravujú sa i filmové večery, divadlo či výučba jazykov. Svoje miesto tu našli aj kapely, ktoré majú v priestoroch skúšobne.
Aj otvorením Seniorfitparku Zora si mesto pripomína Mesiac úcty k starším. V októbri pre seniorov v rámci podujatia SeniorFest pripravili viacero spoločenských, vzdelávacích a kultúrnych akcií. Seniori môžu navštíviť tvorivé dielne v Justiho sieni v bratislavskom Primaciálnom paláci. Seniori budú tiež súťažiť v riešení krížoviek a diskutovať budú o svojom živote a starnutí.


 

Späť na aktuality Zobraziť staršie články
PARTNERI
  • Počet zobrazení: 1,494,349