CONECO s novinkami aj pre seniorov

V Inchebe Expo Bratislava sa skončil 32. ročník medzinárodného stavebného veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA. Svoju ponuku predstavilo 561 vystavovateľov zo Slovenska, Belgicka, Českej republiky, Francúzska, Litvy, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska Slovinska, Španielska , talianska a USA na ploche 45 000 m2. Návštevníci sa mohli zoznámiť s novinkami, prinášajúcimi úsporu energií, poradiť sa v Akadémii energetickej úspornosti, v stánku Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, Cechu strechárov Slovenska, Cechu podlahárov Slovenska či členovia Cechu vykurovania, tepelnej techniky a inštalácií.

Veľtrh priniesol množstvo noviniek a zaujímavých technických riešení aj pre seniorov. O ich bezpečnosť sa už postará napríklad mobilný telefón, ktorý cez GSM (Global System for Mobile Communications) môže privolať pomoc pri vytápaní, požiari, úniku plynu, pri prekročení kritickej minimálnej alebo maximálnej teploty, pri vlámaní. Senior ním dokáže ovládať zapínanie a vypínanie spotrebičov, otváranie a zatváranie okien či dverí, alebo si privolať pomoc stlačením tlačidla, ktoré môže nosiť ako prívesok, alebo náramok. S pridaním kamery môže jeho stav na diaľku skontrolovať aj vzdialený člen rodiny či iná blízka osoba.

Pre teplotnú pohodu, ktorá je najháklivejšia pod nohami, sa predstavujú nové, efektívnejšie podlahové vykurovacie systémy či rôzne formy klasických aj netradičných vykurovacích zariadení, a podlahových krytín. Ponuka však bola, samozrejme, oveľa širšia.

PARTNERI
  • Počet zobrazení: 1,494,334